close

This website makes use of cookies to enhance browsing experience and provide additional functionality. For more info see: Privacy Policy terms.

WORKSHOP & OTHER

We do offer bike servis which you can buy with our offer of components or complete bikes etc. We do use the first class tools like Park Tool, Super-B, Kovys or other specific tools from many bike component makers like HOPE, Magura, Shimano and others. Also you can find here everything what you didn't find in other categories. What you will find here? Just look! :-).

Active filters

Price Kč18.00

Spare bolt for HOPE brakes with M3x6mm size (torx type head). Bolt is possible to use for tightening of Race Evo Stop plate of HOPE brake levers like HOPE TRIAL ZONE. Sold by 1pc.

Price Kč18.00

Spare bolt for HOPE brakes with M3x8mm size (torx type head). Bolt is possible to use on closing cap of the reservoir of HOPE brakes or different parts of HOPE brake levers like HOPE TRIAL ZONE or TECH 3. Sold by 1pc.

Price Kč40.00

Firma Magura se zabývá výrobou brzd již několik let. Nedávno přišla i s novou řadou brzd typu MT a zde si můžete zakoupit náhradní brzdový díl právě k této brzdě typu MT.

Price Kč54.00

Náhradní uzavírací šroub pro brzdovou páku SamOne Hydro-AJ. Šroub je vyrobený na míru páce SamOne, nicméně je možné jej použít i na standardních brzdách Magura HS33. Vyrobeno z AL 7075 s černým eloxem.

Price Kč100.00

Dutý 90° šroub HOPE HBSP47. Šroub je určený pro zahnuté napojení hadičky resp. v kombinaci s průchodkou 90° s brzdičem. Šroub je dutý s otvorem, který dovoluje hladký průtok brzdové kapaliny.

Price Kč100.00

Rim grinding can boost the brake performance immediately. We will make the sidewalls bit more rough thanks to rim grinding. We use BOSCH grinder and 5mm grinding rotor on stone DeWalt or LUX Tools. All dust and o grease which are on the rim will be removed.

Load more
That's all