close

This website makes use of cookies to enhance browsing experience and provide additional functionality. For more info see: Privacy Policy terms.

Filter By

Brand

Brand

Brake clamps

Objímky ráfkových hydraulických brzd typu Magura HS. U nás najdete různé modely od těch, které jsou kované (jako např. originální Magura objímky), nebo ty které jsou vyrobené na CNC strojích. Všechny nabízené modely jsou kompaktibilní s brzdami pro 4-šrouby.

Active filters

Price 488 CZK

Brake clamps IDM Magura for hydraulic rim brakes Magura HS11, HS22, HS33. Thanks to those IDM (Integrated Direct Mount) clamps is possible to mount Magura HS brakes directly on the frame / or fork (with correct 4 bolt brake mounts) without EVO2 adapters. Mounting is made by steel 4-bolts, which are also part of the package. This solutions is often used on...

Price 702 CZK

Brzdové objímky určené pro trialové rámy, resp. rámy se 4 šroubým uchycením brzdičů Magura HS33/HS11. Objímky jsou bez distančních o-kroužků (= špalky jdou vždy přesně rovně na ráfek). Lehké objímky z pevné hliníkové slitiny frézované z jednoho kusu kovu na CNC strojích.

Price 736 CZK

Brzdové objímky CREWKERZ WAW jsou lehké a pevné, frézované na CNC strojích z jednoho kusu kovu. Pro použití jsou třeba O-kroužky na třmeny brzd.

Price 785 CZK

Brake clamps CLEAN TRIASL 3D made for trials frames with 4 bolt brake mounts Magura HS33/HS11 type. Brake clamps including washers made from aluminium alloy. Light brake clamps made from one piece of aluminium on CNC machin.