Complete hydraulic rim brakes. SamOne, Magura, CLEAN

Complete rim brakes

Ráfkové brzdy nabízíme v kompletní sestavě pro ty co nechtějí do brzd příliš zasahovat a raději se přikloní k osvědčené klasice. Kompletní brzdy jsou odvzdušněné a naplněné pokud se jedná o ty hydraulické a připravené k nasazení na kolo. U mechanických dodáváme kompletní sestavu, kterou je pak potřeba přizpůsobit na každé kolo, jako např. zkrácením brzdového lanka.

Price Kč3,800.00

Complete assembled brake SamOne Hydro-AJ toghether with Magura HS33 calipers. Brake lever made in Slovakia in AJ-Components! SamOne brake lever is pretty light - only 69g! Made from very durable AL 7075-T6 aluminium alloy and tested by Samuel Hlavatý and FUNTown.cz! Magrua calipers don't have any other competitior in their category!

Price Kč3,900.00

Complete trials hydraulic rim brake made from CLEAN T13 V3 brake lever and Magura HS33 slave cyinders! Very low weight = only 72g! Hydraulic brake lever CLEAN T13 V3. Body can be  spearate from a handlebar clamp so the brake lever is 100% reversible - made for left or right hand! Made on CNC machines! 13mm axial piston, which deliver maximum braking power...