O nás...neboli o mě...Proč "O nás, nebo o mě?", prostě jednoduše proto že založení, řízení a veškeré věci kolem e-shopu, na kterém si právě užíváte své chvíle pohody a dost možná mi věnujete i část svých příjmů, je vesměs a jednoduše ONE MAN SHOW (ne nemyslím toho českýho prudiče Kazmu Kazmitche) a to s určitou pomocí rodiny, kamarádů, přátel, známých i neznámých a také mojí drahé polovičky :-).

Těm všem za jejich pomoc patří obrovské DÍKY!!!

A jak to začlo a jak to bude? Pokud mě pamět neklame, a že to dělá často, a pokud tohle všechno není jenom chyba Matrixu, tak to bylo asi takto...

P.S.: Omlouvám se, ale přesná data si vážně nepamatuji, takže pokud uvádím rok, vůbec vlastně nevím kdy přesně k čemu došlo....hold toho bylo prostě moc na to abych si psal data do deníčku kam si jinak samosebou denně zapisuji svoje strasti, trápení, bolístky, bebíčka apod.

 

První cyklo krůčky!
Od svých začátků na dětském kole s pomocnými kolečky značky Favorit, přes jejich náhodné urvání, přes polo-dospělé 24" kolo s torpédem místo pákových brzd, přes BMX (to originální) s řidítky položenými jak na motorce Harley-Davidson, přes vymazlený XC speciálek od Mongoose (tenkrát ještě s pevnou vidlicí), přes dnes již mrtvou značku Leader Fox, přes českého výrobce kol Author o kterém jsem si v duchu myslel že je sjezdovým speciálem - no nebylo tomu tak, přes legendární kola značky Scott - které si zažilo mnohé pokusy o DH, Freeride apod., přes XC závodění za Cykloprag Praha, přes totální demolici veškerých dílů na svém XC biku po shlédnutí trialového umění kamaráda s SPD nášlapy, přes seznámení s prvním člověkem co na kole nemá sedátko a přesto dokáže kolo kočírovat mnou nikdy neviděným způsobem, tak přes toto všechno jsem se dostal k trialovým kolům a zabředl tak pravděpodobně již navždy do cyklo-bike-trialového dění (je jedno jak přesně to budete nazývat, výběr nechám na Vás).


První meta...vše začíná myšlenkou!


 

Během vysokoškolských studií jsem si pohrával s myšlenkou že bych mohl rozjet vlastní obchod s koly, ať už jakýmikoliv, nicméně stále jsem neměl potřebné know-how....pro ty co raději holou češtinu...prostě sem neměl prachy! Protože jich nebylo nazbyt a jak už to na vysoké škole chodí, mizely po různu (kolo, sporty, učebnice, skripta, jízdné.....no vážně, nekecám! No dobře kecám, pivo tam bylo taky!), a v neposlední řadě také nebyl čas. Ostatně ten není ani teď, ale není nic horšího, než když se člověk nudí nebo ne?

Nakonec jsem se do všeho pustil kapku po hlavě. Ani jeden z tehdejších českých distributorů nebyl schopný nabídnout srozumitelný eshop, kde by bylo vše přehledné, včetně kvalitních popisů (ty ostatně nejsou ani doteď), jednoduchý nákup byl tak odkázaný na telefonickou domluvu či nákup v kameném obchodě. Vše fungovalo, nicméně koukat na stránky stvořené rukou laika v malování Windows mě přiváděly k šílenství. Hold vše bylo nastavené kapku jinak, zejména na prodej se značnou marží spíše než na pohodlí a dobrou zkušenost zákazníka.

Přes známého, který se tehdy pohyboval v Asii jsem si domluvil spolupráci s jednou z tamních trialových společností, která se mi zdála seriózní a byla ochotná semnou začít podnikat.

Abych získal potřebné know-how viz. výše, požádal jsem prostě rodinu, nebylo to jednoduché a to zvlášť v době kdy mne už tak dotovali při studiu vysoké školy. Nakonec mi nejvíce vypomohl bratr, kterému vděčím za to že zde vůbec něco píši! 

Dále už to šlo ráz na ráz. Živnostenské oprávnění, první vklad, první objednávka, odeslání peněz, nervy zda nedojdou prázdné krabice, oplétačky s proclením, průser s placením DPH v ČR, doprava za nehorázný prachy a už se to rozjíždělo.

První verze e-shopu byla na www.trialshop.cz a naplnit ho byl úkol na několik bezesných nocí a litry RedBullu, Semtexu, resp. čehokoliv co v sobě má alespoň špetku kofeinu. Vše se nakonec podařilo a e-shop byl oficiálně spuštěn 25.9.2008. Porodní bolesti zde byly, což je asi normální když se snažíte plavat ve vodách o kterých nemáte páru. Nicméně člověk se učí celý život a já se toho za celou dobu působení "trialshopu" naučil dost.

 

Druhá meta...rosteme, rostu!
Postupně jsem nabalil na shop další značky, další dodavatele a asi největší boom nastal cca rok po založení tedy v r. 2009 a to převzetím celého obchodování mého kamaráda Jakuba S. Co se zprvu zdálo být šílenou investicí bez jistoty návratu se nakonec ukázalo jako dobrý tah. Přibyly značky jako ZHI, BIONIC, WORLDCAT a především tehdy velice mladá značka ROCKMANBIKES ze Singapuru, která ještě před pár měsíci fušovala pouze do výroby brzdových špalků. Během několika týdnů se vše dohodlo, já na sebe naložil další závaží a jelo se dál.

Nakonec to šlo jakoby ráz na ráz, přibírání zboží (Magura, Continental, A2Z, 34R, HOPE, apod.) a v neposlední řadě i úžasné brzdové špalky, které jen těžko hledají konkurenci....Heatsinkbikes z Velké Británie. V Británii ještě chvilku pobudu, protože se ukázalo že u špalků Heatsink nezůstanu. Další značka, kterou již dnes převzala konkurence byly špalky Phatworks - možná kapku nedoceněná firmička, která ale bohužel přišla příliš pozdě s něčím co už zde dávno bylo rozebráno! PRO-Carbon Racing, to byl dalš kousek z Velké Británie, který se zaměřuje na tvorbu Karbonových součástek na motorky, ale ze svého portfolia lehce odbočují velmi žádanými karbonovými chrániči na trialové rámy.

Postupem času jsem získal desítky spokojených zákazníků, kteří na mne snad nezanevřou ani v budoucnu, bez nich by to prostě nešlo a jenom díky nim a jejich úsměvům a šťastným happyfejsům při závodech a tréninku mě to baví! Jo finance jsou v tom taky, ale hlavní dávka uspokojení přichází teprve až když vidíte někoho, kdo s Vaší pomočí může jezdit to co jezdí a hrozně ho to baví. Vy tak máte alespoň nějakou zásluhu na tom že neskončil mezi bandou zhulenců a individuí závislích na bílém zlatě!

 

Třetí meta...musíme si pomáhat!
Další pokrok firmy se udál cca v roce 2010, kdy jsem začal s podporou trialových klubů v ČR. Jedním z prvních byl TJ Dynamo Cyklotrial Horšovský Týn - jo ten jejich název je běs, ale tak už to prostě chodí, když spadáte pod tělovýchovnou jednotu. Podpora každého z členů klubu zahrnuje slevu na jakýkoliv kus dílu na kolo a dále také vzájemnou výpomoc různého druhu. Je to prostě kamarádský! Závody v Horšovském Týně na náměstí, několik dalších menších závodů během roku, tak to jsou prostě "horšováci"! Co dodat....elán jim nechybí!

Abych nezůstal jenom v Horšovském Týně, tak se přidala i ostravská skupina Metantrials. Kluci působí v ČR už hodně dlouho a pořádají u nás i závody na unikátní úrovni. Mojí podporu mají opět všichni a ceny do závodů mají zaručené, stejně jako kluci z Horšovského Týna! Za super závody....Díky kluci!

Podporuji také další akce, jako např. každoroční Speedtrial v Hrádku nad Nisou. Kluci v čele s Honzou Cukrkandlem a Martinem ze Šimonova zde pravidelně připravují tudle poměrně mladou trialovou disciplínu, která má ale svoje kouzlo a láká mnoho návštěvníků, protože je určitě na co se dívat. Bitka dvou bikerů na rychlost s překážkama (taková kapku atelitka resp. "běh na pár metrů překážek") je určitě dobrá podívaná!

Takže je to ve své podstatě tak....zajímavá akce, chceš podporu....Máš ji mít!

Během těch několika let se mi dostalo pod ruku pár žádostí o sponzoring. Nicméně né každý jezdec pojem sponzoring chápe a proto se do této kauzy pouštím spíše odměřeně. Pro tuto chvíli sponzoruji jak se jen dá svého kamaráda a myslím že i velkou naději českého trialu Davida Herku z Hodonína. Tenhle mladej floutek to tam sází neskutečným způsobem. Někdy si říkám že snad ani nemá mozek, ale opak je pravdou. Když už ví že má dost, tak přestane, i když mu to někdy trvá! Kolo ho hodně baví a co víc....má neskutečný talent! Prozatím se mu nedaří na plný pecky prorazit na mezinárodní scéně, je to nejspíš kvůli tomu že nemá doma pořádně s kým jezdit a tomu trénování moc nedává a brzdí tak svůj progress! Jdi do toho chlape....máš to v sobě!

 

Čtvrtá meta....domácí, už jsme tam, konečná?
Jednomu by to mohlo přijít málo a jinýmu zas hodně, nicméně je to tak že nekončíme, protože svět se hýbe dost rychle a my, resp. já se hýbu s ním. Pořád je co vylepšovat a až si nebudu vědět rady co a jak vylepšít, propadnu depresi, nebo mě to totálně zavalí...možná to zabalím a všemu výše uvedenýmu bude konečná! Teď ale ne, prozatím budu pořád spamovat vaše mailový schránky, fejsbůčky, tvítovat, plnit poštovní schránky a sdírat Vás z kůže, nebo aspoň připravím Vaši budoucí manželku o ten její vysnění diamant se zlatem hehe ;-).

 

Náš Dream Team....
Jak už jsem psal výše, je nás opravdu "hodně" co se kolem tohodle eshopu točíme. Takže tady je seznam a stručný popis funkce:

Marek Tryner - jednatel, vedení firmy, administrativa, prodejce, obchodník, účetní, fakturant, skladník, podpora prodeje, reklamace, servisní technik, testovací jezdec...pohlavím muž, věk je vedlejší a navíc proč ho zmiňovat, když se to každý rok mění ne? 90% dne pozitivní nálady, v hlavě hrozný točky a doma pěstuju kočky. Teda vlastně jednu a ta vydá za tisíc! :-).

Tereza Pikalová - psychycká podpora a jediný člověk, který je schopný mě dostat do postele (abych se vyspal přece, je mi jasný co Vás hned napadlo....styďte se! :-)).

Rodina - ta je tu hold vždy a vždy pomůže.


Jo a tím náš Dream Team končí :-). Pokud se naskytne někdo kdo mi začne se vším pomáhat a nebo alespoň z části veme určitou pozici za mě, určitě ho sem dopíšu...bohužel tu prozatím nikdo takový není a tahle malá firmička přeci jen není obchodní dům Tesco, ale spíš bych to přirovnal k czech made garážovce! Kdo to dopracoval až na tyhle poslední řádky je fakt frajer...ani já to po sobě nečetl a jestli tu najdete cokoliv co by Vás rozhodilo, zaujalo, urazilo pište mi (kontakty jsou v kontaktech - kde jinde taky), čtu si každý mail, který mi automaticky neskončí ve spamu a jakýkoliv konstruktivní podněty beru za svý!
 

Jak jsem slíbil, dál už Vás nebudu trápit. Jak to bude dál s toudle firmičkou vypadat ví asi sám Bůh a možná do toho mám co mluvit kapku já, ale rozhodně to nebude nuda!

Díky čau!
Marek Tryner 


Košík  

produkt (prázdný)